شرکت Parallels که در زمینه مجازی‌سازی فعالیت می‌کنند، به‌دنبال آغاز همکاری‌های جدید خود با مرکز تولید پردازنده‌های گرافیکی Nvidia، ابزارهای گرافیکی مجازی‌سازی شده را برای مهندسان و تولیدکنندگان فیلم‌های انیمیشین دیجیتالی تولید می‌کنند.
نرم‌افزار جدید ساخته شده توسط شرکت‌های مذکور Parallels Workstation Extreme نام دارد و به کامپیوترهای چندکاربردی(CAD)، مدل‌های لرزه‌نگاری، سیستم‌های دیجیتالی تعبیری و دیگر ابزارهای موجود امکان می‌دهد تا به صورت مجازی روی هر دو سیستم‌عامل ویندوز یا لینوکس فعالیت کنند.
به گفته "برایان گود"(Brian Good) مدیر مرکز توسعه تجاری شرکتParallels ، سیستم‌های مجازی نظیر ابزارهای موجود به طور کامل سیستم‌هایی غیرعملی محسوب می‌شوند، زیرا نرم‌افزارهای مجازی‌سازی Parallels و VMware نمی‌توانند فعالیت‌های گرافیکی را با سرعت بالا انجام دهند. بر این اساس، بسیاری از مهندسان و تولیدکنندگان فیلم‌های انیمیشن روی میز خود ایستگاه‌های کاری فراوانی دارند که هر کدام از آن‌ها برای اجرای یک یا دو ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی اظهار داشت که نرم‌افزار Parallels Workstation Extreme به کاربران امکان می دهد تا چندین ابزار گرافیکی را بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد در کنار یکدیگر اجرا کنند، زیرا این نرم‌افزار به جای آنکه برنامه‌های چندرسانه‌ای را روی لایه مجازی‌سازی شده اجرا کند، آن را روی لایه سخت‌افزاری و به عبارت دیگر، روی کارت گرافیکی اجرا می‌کند.