به دنبال عرضه حافظه SSD جدید با حجم 512 گیگابایت توسط شرکت آمریکایی Super Talent، حافظه‌های جامد(SSD) سرانجام توانستند ظرفیت خود را به ظرفیت هارددیسک‌ها برسانند.

این شرکت اعلام کرد که حافظه‌های 2.5 اینچی MasterDrive RX را در حجم‌های 128، 256 و 512 گیگابابت عرضه می‌کند.
این سه حافظه مجازی بر اساس سیستم چندسطحی سلولی(MLC) حافظه‌های فلش NAND تولید شده‌اند و از استاندارد رابط SATA II پشتیبانی می‌کنند. دو حافظه مجازی دیگر نیز بر اساس فناوری تک‌سطحی سلولی(SLC) در این شرکت ساخته‌ شده‌اند که در حجم‌های 128 و 256 گیگابایت عرضه می‌شوند.

سرعت انتقال مستمر اطلاعات در پنج حافظه مجازی یاد شده بیش از 230 مگابیت بر ثانیه است و یا، برای مدل‌های MLC سرعت 160 مگابیت بر ثانیه و برای مدل‌های SLC سرعت 200 مگابیت بر ثانیه محاسبه شده است.
محصولات سری MLC همراه با دو سال ضمانت در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و در مقابل، دوره پشتیبانی از حافظه‌های SLC نیز 3 سال اعلام شده است.

این شرکت ادعا می‌کند که فناوری RAIDSSD که به طور پایه‌ای دریافت اطلاعات از درایوها را بر مبنای سیستم I/O انجام می‌دهد، قابلیت اجرایی حافظه را معادل حافظه‌های SSD مبتنی بر NAND می‌کند.

این درایوها سال گذشته در نخستین حافظه SSD جهان با ظرفیت 256 گیگابایت مورد استفاده قرار گرفتند و در کامپیوترهای قابل‌حمل استفاده شدند.
شرکت Super Talent ادعا می‌کند که نخستین حافظه SSD جهان با حجم 512 گیگابایت را تولید کرده است. دیگر شرکت‌ها نیز طی ماه‌های گذشته تولید این محصول را اعلام کردند که هیچ یک از آنها به صورت رسمی و تجاری معرفی و عرضه نشد.