سرویس پک شماره ۲ مجموعه نرم‌افزاری آفیس ۲۰۰۷ با ویژگی‌هایی از جمله پشتیبانی برای فرمت‌های سند استاندارد شده و تغییرات دیگر مانند بهبود عملکرد Outlook از سوی مایکروسافت منتشر شد. ms_office2007.gif


در سرویس پک جدید آفیس، پشتیبانی از فرمت سند ODF اضافه شده است؛ این فرمت رقیب فرمت Open XML ساخت مایکروسافت است. از این پس کاربران آفیس ۲۰۰۷ می‌توانند اسناد را به شکل ODF در ورد، اکسل و پاورپوینت باز، ویرایش و ذخیره کنند.


این شرکت امیدوار است با افزودن پشتیبانی از این فرمت سند به آفیس، مشتریان بزرگ خود به‌ویژه دولت‌ها را که خواستار پشتیبانی از اسناد ODF هستند از دست ندهد و همچنین نگرانی‌های انحصارطلبی در برخی از کشورها را از بین ببرد.


مایکروسافت همچنین پشتیبانی از فرمت‌های سند PDF و XPS را نیز به سرویس پک شماره ۲ اضافه کرده است؛‌ سرویس پک شماره ۲ آفیس ۲۰۰۷ همچنین شامل بهبود قابل توجه عملکرد در اوت لوک است و با آن زمان باز و بسته شدن و مشاهده یا تغییر از فایلی به فایل دیگر کاهش می‌یابد.


طبق ادعای مایکروسافت، این سرویس پک از سرویس پک قبلی برای مجموعه‌ای از وظایف ایمیل ۲۶ درصد سریع‌تر و برای کاربران با صندوق ایمیل بزرگ‌تر ۳۶ درصد سریع‌تر است.


افزایش پشتیبانی از گرافیک، معرفی ابزار حذف نصب سرویس پک شماره ۲، قابلیت رمزنگاری فایل بهتر، دسترسی برنامه ریزی شده به نمودارها در ورد و پاورپوینت، بهبود در ثبات و امنیت به علاوه شماری دیگر از به‌روزرسانی‌های ویژه برنامه های کوچک از دیگر ویژگی‌های لحاظ شده در سرویس پک شماره ۲ آفیس هستند.


سرویس پک شماره ۲ اکنون برای دانلود توسط کاربران موجود است و تا ۹۰ روز دیگر از طریق به‌روزرسانی خودکار مایکروسافت منتشر می‌شود.


دانلود: Microsoft Office 2007 Servers Service Pack 2