Nokia N97

ایتنا - دفتر نمایندگی شرکت نوکیا در ایران، در نشستی با روزنامه نگاران به معرفی ویژگی های گوشی مدل N97 پرداخت.در این نشست که با حضور علیرضا شفیع پور مدیر کل نوکیا در ایران، امیر سلیمی مدیر محصولات نوکیا در ایران و وحید کاظمی نجف آبادی مدیر بازار یابی نوکیا در ایران برگزار شد، توانمندی های گوشی N97 به ویژه صفحه نمایش عریض 5/3 اینچی لمسی کشویی که با زاویه 30 درجه به نسبت گوشی و بصورت کشویی در مقابل کاربر قرار می گیرد، صفحه کلید کامل QWERTY که بصورت کشویی در زیر گوشی جای گرفته است، قابلیت شخصی سازی صفحه اصلی گوشی با کمک Widget ها، حافظه داخلی و قابل افزایش تا 48 گیگابایت، دوربین 5 مگاپیکسلی و امکان اتصال ساده به اینترنت، معرفی گردید.

در ادامه نشست نمایندگان نوکیا به پرسشهای خبرنگاران پاسخ گفتند.
وحید کاظمی نجف آبادی ضمن اعلام این نکته که نوکیا برای تبلیغات و بازاریابی N97 برنامه‌های گسترده‌ای را تدارک دیده است برخی از امکانات ویژه کاربران ایرانی بر روی N97 را قرار دادن موسیقی ایرانی و یک بازی ایرانی از پیش بارگزاری شده بر روی گوشی اعلام کرد و افزود این گوشی با قیمتی در حدود 700 دلار آمریکا به بازار عرضه خواهد شد.

علیرضا شفیع پور مدیر کل نوکیا در ایران در ادامه افزود: نخستین گوشی N97 از منطقه خاورمیانه و آفریقا به بازار جهان عرضه خواهد شد و ایران جزو نخستین کشور هایی خواهد بود که N97 در آن به بازار خواهد آمد.
وی ادامه داد ارسال این گوشی بطور همزمان برای ایران و برخی دیگر از کشورهای منتخب در منطقه خاورمیانه و آفریقا انجام خواهد گرفت هرچند که با توجه به پیچیدگی های فرآیند ترخیص کالا در ایران ممکن است زمان عرضه واقعی این گوشی به بازار ایران کمی دیرتر از سایر کشورها باشد.

شفیع پور زمان تقریبی ورود N97 با بازار خاور میانه را هفته اول ماه ژوئن اعلام کرد. وی در پاسخ سوالی در خصوص وجود نقشه های شهر های ایران بر روی گوشی های نوکیا بدون ذکر جزئیات اعلام کرد به زودی اخبار خوبی در این خصوص اعلام خواهد گردید.
همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص نمایندگان رسمی نوکیا در ایران شرکت های ارکان ارتباطات، الوطنی و شرکتی دیگر که در حال تکمیل مراحل اخذ نمایندگی از نوکیا در ایران می باشد به عنوان نمایندگان رسمی این شرکت در ایران معرفی گردیدند.

مدیر کل نوکیا در ایران سایر شرکت ها از جمله شرکت اتصالات را نمایندگان غیر فعال این شرکت اعلام نمود.