بر اساس گزارش گارتنر، مراکز IT در سازمان‌ها باید پیش از عرضه نهایی Windows 7، برای نصب آن روی سیستم‌های خود برنامه‌ریزی کنند و نباید منتظر عرضه نخستین سرویس‌پک برای این سیستم‌عامل باشند.SG - به دنبال نزدیک شدن به زمان عرضه سیستم‌عامل Windows 7، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اعلام کرد، آن دسته از سازمان‌هایی که با ویندوز ویستا مشکل دارند، بهتر است Windows 7 را جایگزین این سیستم‌عامل کنند.

در گزارش مربوط به مطالعات جدیدی که مایکل سیلور(Michael Silver) و استیفن کلینهانس(Stephen Kleynhans) از تحلیلگران شرکت گارتنر در اجرای آن حضور داشتند، آمده است: «سازمان‌هایی که هم‌اکنون سیستم‌عامل ویندوز ویستا را مورد استفاده قرار می‌دهند و در این زمینه مشکلی ندارند، به همین راه ادامه دهند. اما باید توجه داشت که هم‌اکنون بیشتر سازمان‌ها با ویندوز ویستا مشکل دارند و ما به آنها توصیه می‌کنیم که هرچه سریع‌تر سیستم‌عامل خود را به Windows 7 تغییر دهند».

این گزارش بر یکی دیگر از یافته‌های شرکت گارتنر که اواخر ماه مارس اعلام شده بود، تاکید می‌کند.
بر اساس گزارش مذکور اعلام شده بود، مراکز IT در سازمان‌ها باید پیش از عرضه نهایی Windows 7، برای نصب آن روی سیستم‌های خود برنامه‌ریزی کنند و نباید منتظر عرضه نخستین سرویس‌پک برای این سیستم‌عامل باشند.

بررسی‌های جدیدی که روی 320 مدیر شبکه و سیستم‌های رایانه‌ای انجام شد، نشان می‌دهد که انتقال سازمان‌ها از ویندوز ویستا به Windows 7 نمی‌تواند با سرعت انجام شود و برای متقاعد کردن سازمان‌ها به زمان بیشتری نیاز است.

این مطالعات توسط مرکز Amplitude Research و با همکاری شرکت Vandyke Software انجام شده است.

منبع: ایتنا